•   „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”

Dzieci z grupy Biedronki i oraz dzieci objęte pomocą psychologiczno-pedagogiczną w przedszkolu w ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych realizują wraz z nauczycielem mgr Agnieszką Druzgała oraz z wychowawcami grupy innowacje pedagogiczna "Kraina Zmysłów", której nadrzędnym celem jest wspieranie rozwoju dzieci pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej poprzez stwarzaniem dzieciom sytuacji zabawowych dostarczających różnorakich bodźców zmysłowych.

Zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. To dzięki nim poznajemy świat. One informują nas o otaczającym świecie, pozwalają nam doświadczać przestrzeni wokół poprzez odczuwanie zapachów, widzenie czy słyszenie. Ponadto zmysły pełnią rolę ochronna gdyż ostrzegają nas przed niebezpieczeństwami.

Program pozwoli/wpłynie również na:

- uzmysłowienie dzieciom czym są zmysły i jaką rolę pełni a w życiu każdego człowieka;

- kształtowanie i doskonalenie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji społecznych;

- doskonalenie umiejętności współpracy w grupie, zespole, parze;

- wyciszenie negatywnych i wyzwalanie pozytywnych emocji;

- rozwój psychomotoryczny i ogólną sprawność dzieci;

- rozwój kreatywności i chęci eksplorowania otoczenia poprzez różnorodne dostarczanie bodźców;

- poprawę koncentracji uwagi , koordynacji wzrokowo-ruchowej;

- lepszą świadomość swojego ciała oraz rozwijać będzie umiejętność zarządzania nim w przestrzeni;

- doskonalenie umiejętności planowania motorycznego oraz poprawę reakcji równoważnych;

- zmniejszenie negatywnych reakcji pojawiających się na różne bodźce sensoryczne poprzez odpowiednie aktywności wpływające na normalizację pracy poszczególnych zmysłów.