• GMINNNY PLASTYCZNY KONKURS LOGOPEDYCZNY

• W związku z zbliżającym się Europejskim Dniem Logopedy (tj. 06.03.2024r.) pragniemy zaprosić Dzieci wraz z Rodzicami do Gminnego Plastycznego Konkursu Logopedycznego pod hasłem "Wiosenna Łąka".W wyniku przeprowadzanych obserwacji podczas pracy zauważyliśmy duży problem w prawidłowej wymowie głosek szeregu syczącego, szumiącego oraz głoski /r/, dlatego też zachęcamy dzieci i ich rodziców do udziały w konkursie aby zwrócić ich uwagę na zaistniałe problemy.

Regulamin oraz Zgoda na udział:

PRZEDSZKOLE_SAMORZADOWE_Nr_2_-_KONKURS.pdf

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie

Dyrektor oraz Nauczyciele Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pcimiu

• Wycieczka Biedronek do GOK i S na wystawę prac.

•            W dniu 26.02.2024r dzieci z Gr.Biedronki  odwiedziły GOKiS w Pcimiu gdzie podziwiały wystawę prac  dzieci ,które uczestniczą w zajeciach plastycznych w GOKiS.Przedszkolaki  poznały różne techniki prac plastycznych oraz wybierały najciekawszą pracę .

• XIV Gminny Turniej Szachowy

•        24 lutego odbył się XIV Gminny Turniej Szachowy organizowany tradycyjnie pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pcim. W kategorii przedszkola nasze przedszkolaki były niepokonane. A oto zwycięzcy :

Jan Tekiela – I miejsce

Julia Rusnak - II miejsce

Wiktoria Tyrpuła - III miejsce

Gratulujemy !!!!

• Realizacja projektu edukacyjnego ,,#Witaminki" -,,Paprykowe wyzwanie"

•        W piątek 9 lutego dzieci z Grupy ,,Biedronki” podjęły Paprykowe wyzwanie w ramach projektu ,,Witaminki".Dzieci w tym dniu ubrały sie w kolorach papryki.Biedronki zapoznały się z różnymi odmianami papryk, ich przeznaczeniem oraz usłyszały wiele ciekawostek o papryce. Biedronki brały udział w paprykowych rytmach, paprykowych stempelkach  i zabawach muzyczno-ruchowych. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczno-techniczną - ,,Papryka Pola".Podczas wyzwania paprykowego dzieci z wielką ochotą  degustowały paprykę i określały jej smak.

• Bal Karnawałowy

• We wtorek 6 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia od rana do przedszkola zawitały królewny, syrenki, rycerze, policjanci, superbohaterowie, zwierzątka oraz wiele innych kolorowych postaci. Wystrój sali wprowadził nas w radosny nastrój, a Dj Brother, który prowadził dla nas imprezę zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Impreza przyniosła dzieciom wiele radości.  Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

• Zajęcia Zumby i tenisa ziemnego

• W każdy wtorek w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia Zumby, naprzemiennie z zajęciami tenisa ziemnego prowadzone przez Panią Natalię, pracownika Akademi Małego Sportowca. Zajęcia te zapewniają dziecom rozrywkę, jednocześnie rozwijając motorykę dużą oraz zwiększają aktywność fizyczną dzieci. Przez zajęcia z tenisa ziemnego dzieci poznają zasady gry, a zabawy ruchowe połączone z koniecznością skupienia się na czymś to genialny sposób na stymulację w zapamiętywania i koncentracji. Zajęcia te są alternatywą do klasycznej gimnastyki.