• Tekstowa podstrona

• PIĄTEK 29.10.2021R.

Witam Was „Krasnoludki” w ten piękny piątkowy poranek. W poniedziałek jest szczególny dzień. Czy wiecie co to za dzień? – Wszystkich Świętych. Chciałam Wam przybliżyć tradycję tego dnia.  KLIKNIJ TU

Jest to dzień w,  którym wspominamy bliskich, których z nami nie ma, lecz pozostają w naszej pamięci. Odpowiedz teraz na pytania:

• Gdzie idziemy 1 listopada?
        • Jak wygląda cmentarz w tym dniu?
        • Czy na cmentarzu 1 listopada jest mało czy dużo ludzi?
        • Jak trzeba zachowywać się na cmentarzu?

1. Zabawa „Muzyczna gimnastyka” – ćwiczenia w podskokach. Wykonuj polecenia, które usłyszysz. KLIKNIJ TU

2. Wysłuchaj wiersza Agata Dziechciarczyk, pt. „Zdrowie mam, bo o siebie dbam”. Po wysłuchaniu wiersza odpowiedz na pytanie „Co trzeba zrobić aby być zdrowym?

DBAM O SIEBIE, RĘCE MYJĘ

ZĘBY, BUZIĘ ORAZ SZYJĘ

KĄPIĘ W WANNIE PO DNIU CAŁYM

BY ZARAZKI POSPADAŁY

I ODŻYWIAM SIĘ TEŻ ZDROWO!

ZDROWO ZNACZY KOLOROWO

PRZY JEDZENIU NIE GRYMASZĘ

JEM WARZYWA ORAZ KASZE

NA SPACERY, CO DZIEŃ CHODZĘ

PRZY POGODZIE, NIEPOGODZIE

NIE PRZEGRZEWAM SIĘ, NIE ZIĘBIĘ

MAM UBRANIE ODPOWIEDNIE

GIMNASTYKA TO PODSTAWA

WIĘC Z OCHOTĄ JĄ UPRAWIAM

NA ROWERZE JEŻDŻĘ SOBIE

ALBO TAŃCZĘ – SPORT TO ZDROWIE!

3. Ćwiczenia manualne – zabierz kartkę i potargaj ją na małe papierki. Będą one nam potrzebne w kolejnej zabawie.

4. Zabawa ruchowa „Zbieramy okruszki” – porozrzucajcie po dywanie papierki, które wcześniej przygotowaliście. Poproś mamę aby włączyła dowolną muzykę. W czasie słuchania muzyki spacerujecie po sali, lecz gdy muzyka zostanie wyłączona postaraj się pozbierać jak najwięcej drobinek papieru. Powtórz czynność kilka razy, tak aby wszystkie papierki zostały pozbierane.

5. Zabawa „Czarodziejski worek” – teraz poproszę Was rodzice o znalezienie w domu worka do którego proszę włożyć owoce i warzywa, które akurat macie w domu. Zadaniem waszym Krasnoludki jest za pomocą zmysłu dotyku odgadnąć co zostało schowane we worku.

6. Zabawa „Sylabki” – podzielcie na sylaby nazwy owoców i warzyw, które wyciągliście z czarodziejskiego worka.

7. Zabawa „Posegreguj klocki” – kochane Krasnoludki myślę, że każde z Was ma w swoim pokoju różne klocki, które się na pewno pomieszały. Zadaniem Waszym jest posegregować je.

8. Prezentacja literatury dziecięcej „Calineczka” – myślę, że u każdego z Was na półce znajduję się bajka pt. „Calineczka”. Posłuchajcie jej i następnie narysujcie do niej ilustrację.

Życzę Wam spokojnego, słonecznego weekendu. Widzimy się już we wtorek.

Czwartek 28. 10. 2021r.

Dzień dobry kochane „Krasnoludki”. Dzisiaj zapoznacie się z produktami wytwarzanymi z mleka. Jak wiecie każde dziecko powinno codziennie spożywać produkty mleczne. Życzę Wam wspaniałej zabawy.

1. Zacznijmy dzisiejszy poranek od tańca „Gumi Miś”.

KLIKNIJ TU

2. Wysłuchaj piosenki pt. „Krówka Mu” – Śpiewające Brzdące. Podczas słuchania piosenki powtarzaj w refrenie słowo „Mu”.

Odpowiedz na pytania:

• Gdzie stoi krowa?
        • Co nam daje krowa?
        • Kto doi krowę?
        • Jakie produkty mleczne można zrobić z mleka?

3.  A teraz dokończ zdanie „Jakie jest mleko”.

Mleko jest……..(białe, smaczne, zdrowe…).

4. Zabawa ruchowa do piosenki. Odsłuchaj jeszcze raz piosenkę, podczas słuchania zwrotek maszeruj po pokoju, kiedy usłyszysz refren usiądź i śpiewaj.

5. Myślę, że się nie zmęczyliście tym marszem, więc teraz usiądźcie i obejrzyjcie film edukacyjny „Produkty mleczne”.

KLIKNIJ TU

Teraz już wiecie, że trzeba pić dużo mleka i jeść produkty mleczne takie jak ser biały, żółty, jogurt, serki homogenizowane, koktajle, kakao.

6. Zabawa „Produkty mleczne” – podziel na sylaby wyrazy takie jak: mleko, jogurt, kakao, ser, śmietana i policz ile jest sylab w danym wyrazie.

7. Praca plastyczna „Krowa” – do wykonania pracy będzie ci potrzebne:

• rolka z papieru toaletowego
        • biała kartka z bloku rysunkowego,
        • czarny pisak,
        • nożyczki,
        • klej.

Zabierz białą kartkę i oklej nią rolkę, następnie czarnym pisakiem narysuj łatki. Teraz poproś mamę lub tatę aby pomogli ci wyciąć głowę i ogon. Przyklej brakujące elementy. I co wyszło J Tutaj możesz podejrzeć jak twoja praca może wyglądać ale wcale nie musi. Myślę, że potrafisz wykonać ją według swojego pomysłu. KLIKNIJ TU

Środa 27.10.2021r.

Dzień dobry kochane „Krasnoludki”, dziś zamiast być w przedszkolu w naszej sali jesteśmy w domu. Ale nie martwcie się przygotowałam dla was wspaniałe zabawy i tańce. Życzę Wam dobrej zabawy.

1. Zabawa „Ręce prosto” KLIKNIJ TU

2. Gra edukacyjna online. Krasnoludki wybierzcie sobie grę „Połącz obrazki”, „Memory”, „Dopasuj cienie” i zagrajcie. KLIKNIJ TU

3. A teraz wybierzcie w swoim pokoju puzzle i ułóżcie je.

4. Zabawa „Schowana zabawka” – drogi rodzicu proszę aby dziecko przyniosło ci ulubionego pluszaka. Schowaj go w pomieszczeniu i za pomocą słów ciepło – zimno nakieruj swoją pociechę na odnalezienie pluszaka.

5. Myślę, że w każdym domu znajdują się nazbierane plastikowe nakrętki z napojów. Ułóżcie z nich dowolny obrazek. Myślę, że możecie pokazać go swoim domownikom.

6. Ćwiczenia manualne „Frytki” – będą Wam potrzebne nożyczki i dowolna kartka. Potnijcie kartkę na wąskie paski tak aby powstały frytki.

7. Prezentacja literatury dziecięcej pt. „Mała myszka” – bajka terapeutyczna. KLIKNIJ TU