• Warsztaty pt. " Jak powstaje książka" z panią Jolą Kobiela- Gurgul

• Nowa galeria Warsztaty pt. " Jak powstaje książka" z panią Jolą Kobiela- Gurgul została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 31.05.2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „ Jak powstaje książka ” , które poprowadziła autorka wielu książek dla dzieci m.in. „ O jeżyku, który nie chciał być jeżem”- pani Jola Kobiela- Gurgul. W warsztatach uczestniczyły wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola. Dzieci chętnie słuchały czytaną przez autorkę wybraną bajkę po czym poznały podstawy pracy autora, ilustratora i drukarza. Pani Jola pokazała dzieciom poszczególne etapy powstawania książki . Na pamiątkę tego spotkania wszystkie dzieci otrzymały książeczki autorstwa Pani Joli Kobiela- Gurgul wraz z jej autografem oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie .

• Spotkanie z poetą Kazimierzem Budyn

• W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z poetą. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały zaprezentowanych wierszy, z ciekawością słuchały historii ich powstania. Na koniec spotkania zadawały pytania autorowi.

• Wycieczka do teatru " Rabcio" w Rabce Zdrój- gr. Motylki

• Nowa galeria Wycieczka do teatru " Rabcio" w Rabce Zdrój- gr. Motylki została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 18.05.2023 r. dzieci z grupy Motylki wyruszyły na wycieczkę do teatru „ Rabcio” w Rabce Zdrój na spektakl o lękliwym Tygrysku Pietrku, któremu odważne tygrysy zabierają paski. Aby je odzyskać, mały bohater wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu odwagi. Ale jak ją zdobyć? Kupić ją w sklepie? Nauczyć się w wojsku? Od Indian? Kowbojów? Czy Tygryskowi uda się pokonać strach? Żywiołowa gra aktorska, wpadające w ucho piosenki i różnorodność użytych lalek stanowiły dla dzieci świetną zabawę ale także niesamowite wrażenia, którymi po powrocie dzieliły się z innymi dziećmi i nauczycielami w przedszkolu.

• Zabawy i ćwiczenia z wykorzystaniem nowych technologii w edukacji

• Ciekawym urozmaiceniem codziennych zajęć i zabaw jest korzystanie z nowoczesnych technologii takich jak: tablica interaktywna, dywan interaktywny, robot DOC, MIND. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w takich zabawach i ćwiczeniach. Pokazujemy dzieciom jak w mądry i bezpieczny sposób korzystać z technologii informatycznej. Ponadto doskonalimy analizę i syntezę wzrokową, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, poszerzamy wiedzę o otaczającym nas świecie, doskonalimy umiejętności matematyczne i językowe.

• INFORMACJA

• Dyrektor Przedszkola prosi rodziców o podanie informacji o obecności dziecka w przedszkolu na miesiąc czerwiec 2023 roku, a szczególnie w dni:

• 09.06.2023r. (tj. dzień po Bożym Ciele)
            • 26-30.06.2023r. (tj. po zakończeniu roku szkolnego 2022/2023)

Informacje należy zgłaszać do dnia 30.05.2023r. ze względu na możliwość odliczenia tych dni przy wpłacie za miesiąc czerwiec.

Jednocześnie Dyrektor informuje, że nasze Przedszkole pełni wakacyjny dyżur w miesiącu SIERPIEŃ – chęć zapisu dziecka należy zgłosić do 15.06.2023r.

Miesiąc LIPIEC – Przedszkole będzie nieczynne.

• Teatrzyk " Maciuś strażak"

• Nowa galeria Teatrzyk " Maciuś strażak" została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 10 maja 2023r. do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk edukacyjny z Nowego Sącza z ciekawym i pouczającym przedstawieniem pt. „Maciuś Strażak”. Spektakl opowiadał historię chłopca, którego marzenie jest bardzo bliskie marzeniom wielu przedszkolaków. Maciuś bardzo chciał zostać strażakiem, ale nie wiedział jak to zrobić. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Po zakończeniu występu przedszkolaki nagrodziły aktorów głośnymi brawami a także mogły pooglądać kukiełki co bardzo im się podobało . Po powrocie do sal przedszkolaki dzieliły się swoimi wrażeniami.

• Konkurs wewnątrzprzedszkolny "JESTEM BEZPIECZNY W SIECI"

• W naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny „Jestem bezpieczny w sieci”, w którym brały udział dzieci wraz ze swoimi wychowawcami. Celem konkursu była popularyzacja tematyki zwiazanej z bezpieczeństwem i kulturą korzystania z sieci; promowanie pozytywnych zastosowań Internetu oraz zwrócenie uwagi dzieci na zjawisko cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci. Wszystkie prace były starannie wykonane oraz zgodne z tematem. Jednogłośnie jury zadecydowało, że wszyscy zostaną zwycięzcami, a przypomniane podczas tworzenia prac zasady zaowocują w przyszłości. Pani Dyrektor wręczyła "Bony upominkowe", które zostaną przeznaczone na gry planszowe.

• Wesoła gimnastyka buzi i języka

• Cykliczne zajęcia logopedyczne w grupie Motylki, które mają na celu wspieranie rozwoju mowy i języka tak, aby wszystkie dzieci w grupie osiągnęły umiejętności sprawnego komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi z bliższego i dalszego otoczenia oraz umiejętność komunikowania o swoich potrzebach i stanach emocjonalnych.