• Światowy Dzień Dinozaura w grupie Żabki.

• Nowa galeria Światowy Dzień Dinozaura w grupie Żabki. została dodana do albumu fotograficznego

26 lutego obchodzimy "Światowy Dzień Dinozaura", który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt. W poniedziałek dzieci z grupy "Żabki" przeniosły się do prehistorycznych czasów. Dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały jak żyły dinozaury, kim jest paleontolog. Szukały dino - skamielin w piasku, za pomocą pędzli. Układały szkielet dinozaura z papierowych rolek oraz uczestniczyły w doświadczeniu jak powstaje lawa wulkaniczna. Wykonały wiele prac plastycznych a także edukacyjnych , wykorzystując przy tym różne materiały.

• POZNAJEMY SMAKI W GRUPIE ŻABKI.

• Nowa galeria POZNAJEMY SMAKI W GRUPIE ŻABKI. została dodana do albumu fotograficznego

W środę gościliśmy w naszej grupie Pana kucharza. Pan Dariusz przybliżył dzieciom jak wygląda codzienna praca, którą wykonuje. Pokazał również akcesoria kuchenne które używa na co dzień w pracy oraz zaprezentował jak wygląda strój kucharza. Wytłumaczył jak ważna jest higiena oraz czystość w miejscu pracy. Następnie przedszkolaki przystąpiły do działania i wspólnie z kucharzem przygotowali ciasto na gofry. Gofry były tak pyszne, że Pan Darek nie nadążył ich piec.

• GRUPA BIEDRONKI

• Nowa galeria GRUPA BIEDRONKI została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka, grupa BIEDRONKI odwiedziła Dom Pomocy Społecznej. Dzieci zaprezentowały piękny występ słowno-muzyczny, a na koniec wręczyły pensjonariuszom własnoręcznie wykonane upominki :).

• Nowa galeria BAL KARNAWAŁOWY została dodana do albumu fotograficznego

16 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Pięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Na parkiecie królowały wróżki, księżniczki, policjanci, piraci i wiele innych postaci. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy DJ-a, który zachęcał wszystkich do tańca. Na sali podczas pląsów było kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

• Walentynki w grupie Żabki.

• Nowa galeria Walentynki w grupie Żabki. została dodana do albumu fotograficznego

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie WALENTYNKI. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy dźwiękach najpiękniejszych miłosnych piosenek.

• Walentynki w grupie ,,Pszczółki''

• Nowa galeria Walentynki w grupie Pszczółki została dodana do albumu fotograficznego

,,Walentynki"- to idealna okazja , by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem. Pszczółki w tym dniu zapoznały się z tradycją, genezą powstania walentynek oraz z definicją słów ,,miłość'' , ,,przyjaźń''. Dzieci miały możliwość powiedzenia miłych słów swoim koleżankom i kolegom. Wielką radość sprawiła dzieciom nowo poznana piosenka pt. ,,OAE". Było w tym dniu czerwono, słodko i wesoło.

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

• Dnia 1 marca rozpoczynamy rekrutacje do

Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pcimiu.

Dokumenty znajdują się w zakładce

REKRUTACJA 2023/2024.

• WALENTYNKI W GRUPIE "BIEDRONKI"

• Nowa galeria WALENTYNKI W GRUPIE "BIEDRONKI" została dodana do albumu fotograficznego

Walentynki to dobra okazja, by powiedzieć komuś coś miłego. W naszej grupie można było zrobić to za pośrednictwem poczty walentynkowej. W skrzynce znalazły się kolorowe listy i laurki w kształcie serca. Dzieci chętnie uczestniczyły również w innych zabawach związanych z Walentynkami: rozwiązywały zagadki, bawiły się przy wesołej muzyce. Był to dzień miłych wrażeń :).

• Walentynki w Grupie Krasnoludki

•  Walentynki w Grupie Krasnoludki

Walentynki to wyjątkowy dzień, ktory świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. Dzieci ten dzień wspólnie bawiły się, tańczyły i uczestniczyły w zabawach organizowanych z okazji tego święta.

• Walentynki w grupie motylki

• Nowa galeria Walentynki w grupie motylki została dodana do albumu fotograficznego

„W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości...” W dniu 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie "Walentynki". Dzieci i wychowawczynie ubrały się tego dnia na czerwono, salę udekorowano czerwonymi serduszkami . Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki m. in karmiły potworka walentynkowego, układały obrazki misiów z serduszkami a także dobierały w pary serduszka o tym samym wzorze , nie zabrakło również wspólnych tańców z wykorzystaniem baloników serduszkowych .