• Krasnoludki

• Ramowy rozkład dnia w grupie

Krasnoludki

8.00-8.45 Zabawy dowolne inspirowane przez dzieci : manipulacyjne,  konstrukcyjne, badawcze, dydaktyczne, twórcze. Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju dziecka: praca    z dzieckiem zdolnym – zabawy rozwijające indywidualne zdolności    i zainteresowania.

8.45-9.00 Czynności higieniczne i samoobsługowe. Przygotowanie do śniadania.

9.00-9.30 Śniadanie

9.30-11.00 Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne organizowane przez nauczyciela (umysłowe, muzyczne, plastyczne, ćwiczenia gimnastyczne), język angielski, rytmika.

11.00-11.45 Pobyt na świeżym powietrzu: spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, zabawy                                      w ogrodzie przedszkolnym. Na niepogodę: zabawy swobodne, rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, zabawy przy muzyce, zabawy kołowe, zabawy plastyczne.

11.45-12.00 Czynności higieniczne                                                    i samoobsługowe. Przygotowanie do obiadu.

12.00-12.30 Obiad.

12.30-13.30 Cisza poobiednia – prezentacja literatury dziecięcej,  słuchanie nagrań z płytoteki, bajek terapeutycznych, muzyki relaksacyjnej.

13.30-14:30 Zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub sali: zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne i tematyczne zgodne z zainteresowaniami dzieci. Indywidualne wspomaganie                    i  korygowanie rozwoju dziecka: praca z dzieckiem  zdolnym – zabawy rozwijające indywidualne zdolności i zainteresowania.

14:30-14:45 Czynności higieniczne i samoobsługowe. Przygotowanie do podwieczorku.

14.45-15.00 Podwieczorek, przeprowadzanie dzieci do oddziału "Biedronki".

Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach od 8.00 do 13.00