• Biedronki

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE

BIEDRONKI

7:00 Schodzenie się dzieci w sali, zabawy indywidualne. Aranżowanie otwartych sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, pozostawienie dzieciom możliwości wyboru i inicjatywy.

8:30 Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe integrujące całą grupę, czynności higieniczne, praca dyżurnych.

9:00 Śniadanie, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami, praca dyżurnych.

9:15 Zabiegi higieniczne: mycie rąk.

9.30 Zajęcia dydaktyczne w ramach realizacji programu wychowania przedszkolnego z całą grupą. Nabywanie umiejętności przez działanie, stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Organizowanie środowiska inspirującego podejmowanie zabaw tematycznych, dydaktycznych, badawczych, ruchowych, język angielski i religia.

10:30 Zabawy swobodne wynikające z zainteresowań dzieci.

11:00  Czynności samoobsługowe w szatni, wdrażanie do samodzielności. Pobyt na świeżym powietrzu. Zabawy na sprzęcie terenowym, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki, zabawy ruchowe organizowane z całą grupą, dobór zajęć uzależniony jest od pogody i pory roku.

11.50 Czynności samoobsługowe w szatni, zabiegi higieniczne w łazience, przygotowanie do obiadu, praca dyżurnych.

12.00  Obiad, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku.

12.30 Odpoczynek – relaksacja , prezentacja literatury dziecięcej, słuchanie bajek. Powtarzanie wprowadzonego materiału, praca wyrównawcza, prace porządkowe, obserwacje przyrodnicze, zabawy ruchowe. Rozchodzenie się dzieci korzystające z 2 posiłków.

14:30 Czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku.

14.40 Podwieczorek, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku.

15.30– 16.15 Przeprowadzenie pozostałych dzieci do grupy I. Rozchodzenie się dzieci do domu.

Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach 8.00-13.00