• Projekt czytelniczy ,,Bajeczna Księga”

• Projekt czytelniczy ,,Bajeczna Księga” – Grupa Krasnoludki

W grupie Krasnoludki realizowany był projekt czytelniczy -,,Bajeczna Księga", którego celem było promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków, stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej; angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem. Chętne dzieci zabierały  ,,Bajeczną  Księgę” do domu, gdzie wspólnie z rodzicami wymyślały kolejne fragmenty bajki pt „Kicany berek i noc rozterek”, wykonując do nich ilustrację. Krasnoludki chętnie uczestniczyły w tworzeniu ,,Bajecznej Księgi”, która okazała się  cennym tomikiem umieszczonym w bibliotece przedszkolnej.  Dziękujemy rodzicom z grupy  Krasnoludki za udział            w projekcie.

• Podziękowania

• Podziękowania dla Państwa M.M. Murzańskich za obdarowanie dzieci z naszego  przedszkola  lodami  z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego.

• WIZYTA SZEŚCIOLATKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ

• Nowa galeria WIZYTA SZEŚCIOLATKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ została dodana do albumu fotograficznego

W środę 15 czerwca przedszkolaki z grup ,,Biedronki" i ,,Pszczółki" udały się do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pcimiu. Bardzo ciepło i serdecznie zostały przyjęte przez Panią Agnieszkę Wojtyłko oraz uczniów klasy 3a. Już niedługo nasze przedszkolaki będą zdobywać wiedzę w murach szkoły jako uczniowie klas pierwszych. Życzymy im wielu sukcesów i dobrych ocen! :)

• TURNIEJ SZACHOWY

• Nowa galeria TURNIEJ SZACHOWY została dodana do albumu fotograficznego

07.06.2022 r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” - Antosia P., Basia N. , Ola W. i z grupy „Pszczółki” - Ula Sz. , Franek P. , Marcel M. , uczestniczyli w XI Mistrzostwach Szachowych Powiatu Myślenickiego Szkół i Przedszkoli w Myślenicach. Urszula Sz. otrzymała I miejsce. Wszystkim naszym przedszkolakom serdecznie gratulujemy! :)

• ,,Savoir – vivre znam, więc dobre maniery mam”- Gr. Krasnoludki

• Nowa galeria ,,Savoir – vivre znam, więc dobre maniery mam”- Gr. Krasnoludki została dodana do albumu fotograficznego

W roku szkolnym 2021/2022 w naszym przedszkolu w grupie Krasnoludki realizowana była Innowacja Pedagogiczna - ,,Savoir – vivre znam, więc dobre maniery mam” czyli zajęcia dotyczące dobrego wychowania dla przedszkolaków. Treści przekazywane dzieciom podczas zajęć uczyły życzliwości    i uprzejmości wobec drugiego człowieka oraz umiejętności odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego. Uczyliśmy się również tolerancji i poszanowania dla osób starszych i chorych. Z tej okazji dzieci z grupy krasnoludki zaprezentowały zdobytą wiedzę swoim koleżankom i kolegom z naszego przedszkola oraz Przedszkola nr 1.Krasnoludki śpiewały, recytowały wiersze oraz dawały dobre rady. Na koniec spotkania Pani dyrektor przeprowadziła Quiz wśród dzieci, które bezbłędnie odpowiedziały na zadawane pytania. Każdy Krasnoludek otrzymał medal dobrych manier.

• Wycieczka do ZOO-Gr. Krasnoludki

• Nowa galeria Wycieczka do ZOO-Gr. Krasnoludki została dodana do albumu fotograficznego

8 czerwca Krasnoludki pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Krakowie. Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Pomimo deszczowej pogody udało nam się zobaczyć zwierzęta a nawet posłuchać ich odgłosów. Największy podziw wśród dzieci, wzbudziły lwy i żyrafy. Pobyt w ZOO dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wartościową lekcją oraz świetnym czasem na integracje oraz sprawdzeniem naszej kultury i prawidłowego zachowania.

• Nowa galeria DZIEŃ DZIECKA została dodana do albumu fotograficznego

W środowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno-ruchowych. Po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy na terenie ogródka. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano stanowisko z fotobudką, a także puszczanie baniek mydlanych, które powodowały zachwyt i radość dzieci. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się dmuchaniec rozstawiony w pobliżu ogrodu. Nie zabrakło również lodów i innych słodkości. Przedszkolaki zmęczone, ale z uśmiechem wracały do domu :).